Screenings in Institut Français – Venue Pass

20.00

  • Alacağınız onay emailini ilk girişinizde salon görevlisine göstererek festival kartınızı alabilirsiniz. 
  • Salon 80 kişilikdir. 
  • Gösterim başladıktan sonra geç kalanlar içeri alınmayacaktır.

Available on backorder

Category:

Festival Nasıl İzlenecek?
9. Uluslararası Canlandıranlar Film Festivali’nin programında çevrimiçi ve salonda film gösterimleri, Zoom üzerinden sunulacak atölye ve konuşmalar ile uluslararası kısa animasyon film yarışması bölümü yer alıyor. 2020 yılında pandemi nedeniyle tamamen çevrimiçi sunulan festivalden farklı olarak bu yıl film gösterimleri hem Fransız Kültür Merkezi’nin salonunda hem de çevrimiçi gerçekleşecek. İzleyiciler bu gösterimleri Canlandıranlar web sitesi üzerinden edinecekleri Çevrimiçi İzleme Kartı ve Salonda İzleme Kartı ile izleyebilecekler. Paralel animasyon evrenleri arasında saatler sürecek bir yolculuğa hazır olun!

Çevrimiçi Film İzleme Kartı: Çevrimiçi İzleme Kartı ile yarışma filmleri (toplam 10 seans finale kalanlar ve gösterim için seçilenler), onur konuğumuz Sayoko Kinoshita’nın kürasyonunu yaptığı Hiroshima Seçkisi ve Filmleriyle Sayoko başlıklı seçki ve Lea Zagury’nin kürasyonunu yaptığı Brezilya Seçkisi Türkiye’nin her yerinden, festival haftası boyunca, tek bir ödeme ile dijital platformumuz üzerinden izlenebilecek.

Salonda Film İzleme Kartı: Salonda İzleme Kartı ile tüm yarışma filmleri (toplam 12 seans finale kalanlar ve gösterim için seçilenler), onur konuğumuz Sayoko Kinoshita’nın kürasyonunu yaptığı Hiroshima Seçkisi ve Filmleriyle Sayoko başlıklı seçki ve Lea Zagury’nin kürasyonunu yaptığı Brezilya Seçkisi, yönetmen Rémi Chayé’nin Annecy Kristal Ödülü’nü almış olan uzun metraj animasyon Calamity, une enface de Martha Jane Cannary (Calamity, Martha Jane Cannary’nin Çocukluğu) filmi, Sayoko Kinoshita ve Lea Zagury ile Zoom üzerinden yapılarak salondaki perdeye canlı olarak yansıtılacak söyleşiler festival haftası boyunca, Taksim’deki Fransız Kültür Merkezi’nin sinema salonunda, tek bir ödeme ile izlenebilecek.

Kurallar gereği Fransız Kültür Merkezi’ne HES kodu veya PCR test sonucu gösterilerek girilebiliyor. İzleyicilerin Salonda İzleme Kartı’nı, kapıya gelmeden önce, Canlandıranlar websitesi (www.canlandiranlar.com) üzerinden edinmeleri gerekiyor, kapıda kart satışı yapılmıyor.