Ulaşılmaz

[:en]

Alican Dumanlıdağ
2018 | 4:50

In a summer evening,Refik who returned from work comes home. He hears the song on his radio and he is sad. He takes the fan on the table and he tries to fresh. During this time he looks like very happy. Years pass. Refik reads a book on an evening. Suddenly ventilator fails and stops to work. Refik gets angry so much . He tries to open the ventilator but he can not be successful. He is obliged to use his fan. But in this time he is not happy,he is angry. Years pass. The technology develops. Old Refik has a air conditioner for fresh. One morning he sits in his living room. This time air conditioner fails and closes. Old Refik is obliged to use his ventilator that he became angry because of it fails years ago. But this time he is not happy, he is angry. A message comes to his cell phone. ” Happines you are looking for cannot be reached anymore. Please do not try again. ” writes.

About Directors
He was born in İzmir in 1998. He finished highschool internship in Yaşar University Media Center Department. He graduated Adnan Menderes University Junior Technical College Animation Department in 2018. He assumed the task short film’s editing and visual effect jobs recorded in İzmir. He interested in animation since little ages and he carry on his animation works since highschool years.

Crew
Senaryo Alican Dumanlıdağ
Animasyon Alican Dumanlıdağ
Yapımcı Alican Dumanlıdağ
Karakter Tasarımı Alican Dumanlıdağ
Sahne Tasarımı Alican Dumanlıdağ
Müzik www.bensound.com
Ses Tasarımı Alican Dumanlıdağ[:tr]

Alican Dumanlıdağ
2018 | 4:50

Bir yaz akşamı işten dönen Refik evine gelir. Çıkarken açık bıraktığı radyosundaki şarkıyı duyar ve kısa bir süre hüzünlenir. Masasındaki yelpazeyi alır ve serinlemeye çalışır. Bu esnada çok mutlu görünmektedir. Aradan yıllar geçer. Refik bir akşam kitap okuyordur, bir anda vantilatörü arızalanır ve çalışmayı durdurur. Refik çok sinirlenir. Vantilatörü açmaya çalışır ancak başarılı olamaz . Yelpazesini kullanmak zorunda kalır. Ancak bu kez mutlu değil sinirlidir. Yıllar geçer. Teknoloji gelişmiştir. Yaşlı Refik serinlemek için bir klimaya sahiptir. Bir sabah keyifle salonunda oturmaktadır. Bu kez de klima arızalanır ve kapanır. Yaşlı Refik, yıllar önce bozulduğu için çok sinirlendiği vantilatörünü kullanmmak zorunda kalır. Ancak bu kez de mutlu değil sinirlidir. Telefonuna bir mesaj gelir ve mesajda ” Aradığınız mutluluğa ulaşılamıyor,lütfen bir daha denemeyiniz.” yazmaktadır.

Yönetmen Hakkında
1998 yılında İzmir’de doğdu.Lise stajını Yaşar Üniversitesi Medya Merkezi departmanında tamamladı. Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksekolu Animasyon bölümünden 2018 senesinde mezun oldu. İzmir içerisinde çekilmiş kısa filmlerin kurgu ve görsel efekt çalışmalarında görev üstlendi. Küçük yaşlardan beri animasyona büyük bir ilgisi var ve lise yıllarından beri animasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Ekip
Senaryo Alican Dumanlıdağ
Animasyon Alican Dumanlıdağ
Yapımcı Alican Dumanlıdağ
Karakter Tasarımı Alican Dumanlıdağ
Sahne Tasarımı Alican Dumanlıdağ
Müzik www.bensound.com
Ses Tasarımı Alican Dumanlıdağ[:]