Canlandıranlar Kısa Film Yarışması

Yarışma Takvimi

Son Başvuru: 3 Haziran 2022 Cuma 18:00’e kadardır.
Ön Eleme Sonuçları: 5 Ağustos 2022 Cuma’dır.

Yarışma Şartnamesi

Organizasyon
10. Canlandıranlar Film Festivali, Canlandıranlar Derneği tarafından organize edilmektedir.

Hangi filmler başvurabilir?
Her türlü görsel işitsel üretim, teknik sınırlama olmadan kare kare hazırlanmış animasyon filmi başvurabilir. Film 1 Ocak 2020 tarihinde veya sonrasında tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvurunun tamamlanabilmesi için, filmin son hali 3 Haziran 2022 tarihine kadar tamamlanmış ve gönderilmiş olması gereklidir. 

Online başvuru
Herhangi bir başvuru ücreti yoktur. 3 Haziran 2022 tarihinden önce ve gerekli tüm bilgileri iletilmiş başvurular festival yönetimi tarafından değerlendirmeye alınacaktır. 

Ön Eleme
Ön eleme Canlandıranlar Derneği tarafından belirlenen yarışma direktörü yönetiminde gerçekleştirilecektir. Seçilen filmler festivalin yarışma bölümünü oluşturacaktır.

Ön eleme sonuçları canlandiranlar.com 5 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanacaktır. Festival seçilen filmleri email aracılığı ile de bilgilendirecek, aynı zamanda gerekliyse ektra materyaller talep edecektir. Başvuru sahipleri 17 Eylül 2021 tarihine kadar festivalden çekilme hakkına sahiptir. Bu tarihden sonra hiç bir film festivalden çekilemez. Eğer film seçilmediyse başvuru sahibi 19 Ağustos 2022 tarihine kadar bilgilendirilecektir. 

Altyazı
Eğer bulunmuyorsa Canlandıranlar Derneği yarışma filmlerinin Türkçe ve/veya İngilizce altyazılarını hazırlayacaktır. Dernek orjinal zaman kodlu diyaloglarını başvuru sahibidinden talep edecektir.

Jüri
Canlandıranlar Derneği yönetimi 3 kişilik uluslararası jüri yapısını oluşturacaktır. Canlandıranlar Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri jüri üyesi olmayacaktır. Jüri aşağıda listenen kategorilerde ödülleri dağıtacaktır. Jüri herhangi bir kategoride ödül vermeme hakkını saklı tutacaktır. 

Ödüller
Jürinin dağıtacağı ödüller

  • En İyi Film
  • En İyi Öğrenci Filmi
  • En İyi İlk Film
  • En İyi Türk Filmi

Haklar
Her katılımcı, gönderilen filmlerin üreticisi veya hak sahibi olduğunu ve filmin sunumuyla ilgili iddia, çatışma ve hukuki işlemlere karşı Canlandıranlar Derneği’ni garanti eden tüm edebi, dramatik ve müzikal haklara sahip olduğunu beyan eder. Kayıt sırasında verilen bilgiler çeşitli iki dilli yayınlarda kullanılacaktır ve tercüme edilebilir veya değiştirilebilir. Her bir katılımcının resmi seçime katılımı, organizatörlere, işi ticari olmayan amaçlarla, yani Festival sırasında yapılan gösterimlerde ve mevcut düzenlemeler kapsamında verilen diğer kullanımlar için halka açık bir gösterimde tam olarak sunma hakkını verir.

Veri Koruma
Festival için istenen bilgi ve materyaller Canlandıranlar Derneği’nin veri tabanında da saklanacaktır. Veri koruma yasası uyarınca, Festival ve Dernek yönetimi ile iletişime geçerek veri tabanımızda yer alan bilgilere erişim, düzeltme veya muhalefet hakkınızı kullanabilirsiniz.