Mondo Domino

Mondo Domino

Suki

06:15 | Fransa

 

Motorlu testerelerin sağır edici gürültüsünde, bir defile için dekor olarak kullanılmak üzere ağaçları keserken oduncular mutlu bir şekilde mırıldanıyor. Burlesk bir aksiyon müzikal traji-komedi formundaki çağdaş bir karikatür hiciv, bizi kaotik olduğu kadar grotesk de zincirleme reaksiyonların çılgın bir kasırgasına götürür…

 

Gösterimler ve Ödüller

Seçim Ödülü Unifrance 2021

Animatör

Poznan

Polonya

 

Konstantin’in Altın Sikkesi

Niş

Sırbistan

 

Cine en las montanas

Salento

Kolombiya

 

Parti(ler) de kampanya

Ouroux-en-Morvan

OVNI

Fransa

 

Curtas Vila do Conde

Villa do Conde

Portekiz

 

Festival International du Film de Vébron

Vebron

Fransa

 

NIFF – Navarra Uluslararası Film Festivali

Navarra

İspanya

 

fantezi

Montreal

Kanada

 

OFF – Odense Uluslararası Film Festivali

Odense

Danimarka

 

MKE Kısa Film Festivali

Milwaukee

Amerika Birleşik Devletleri

 

Anishort

Çek Cumhuriyeti

 

ANİMATIBA

Curitiba

Brezilya

 

SCHLINGEL Uluslararası Film Festivali

Chemnitz

Almanya

 

FILMETS Badalona Film Festivali

Barselona

 

ANNY – New York’ta Animasyon Gecesi

New York

 

[/su_expand]

Suki

suki

1977 doğumlu SUKI, sinematografik vizyonunu ve çizim zevkini birleştirerek 90’ların sonundan itibaren kendi yapımcılığını üstlendiği kısa filmler üretir. Annecy ve Ottawa Festivallerinde seçilen komedi web dizisi “The Dick Spader Investigations”ın yaratıcısı, ardından Nike için interaktif bir çizgi roman yönetti ve 2006’dan beri uluslararası bir kariyere sahip (Dresden, Brooklyn, Animamundi…). 2012’de CNC ve Nord Pas-de-Calais bölgesi tarafından desteklenen “N’Djekoh”, Annecy 2013’te diğerlerinin yanı sıra seçilecek ve aynı zamanda “Fransız animasyonunun yeni yüzleri” programına dahil edilecek. 2014 yılında Kanada’da gösterilecek.

 

2017 yılında Stéphane Debureau ve Jean-Philippe Gréau ile birlikte Ütopi’yi kurdu. “The Eal, Weasel and the Vulture”ın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstendiği sanatsal bir iş birliği. Cinanima ve Zebra Poetry dahil olmak üzere elliden fazla uluslararası festivalde seçilen bu animasyonlu masal, L’Extra Court kataloğuna dahil edilir ve Fransız kısa film kutlamasına katılır.

 

2019’da Suki, Suissa’nın “The Barefeet” şarkısı için animasyonlu bir video klip ve Laetitia Gonzalbes tarafından yönetilen “Je m’appelle Erik Satie comme tout le monde” ve “La folle et inconvenente Histoire des femmes” adlı iki tiyatro oyunu için animasyon sekansları üretir. Ardından 2020’de Arte ve Pictanovo’nun ortak yapımcılığını üstlendiği yeni animasyon kısa filmi “Mondo Domino”nun CNC desteğiyle yapımına başlar…

 

 

Mondo Domino Mondo Domino Mondo Domino Mondo Domino Mondo Domino Mondo Domino Mondo Domino Mondo Domino

http://www.utopi-production.com/mondo-domino

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.