The Waltz

Vals

Yulia Ruditskaya

04:56 | ABD

 

1.Lutzky’nin savaşlar arası bir Yidiş şiirinden gölgeler, modern dünyanın sınırında ayaklarının altında parçalanırken vals yapıyor.

 

 

Yulia Ruditskaya

Yulia Ruditskaya

 

Yulia Ruditskaya, Brooklyn merkezli ödüllü bir yönetmen, animatör ve illüstratördür. Çok disiplinli bir sanatçı olarak, Yulia’nın animasyon, tasarım ve film alanındaki yirmi yıllık çalışması, kredileri, kısacası, uzun metrajlı filmleri ve belgeselleri ve televizyon dizilerini içerir. Yulia ayrıca çok sayıda reklam filmi, müzik videosu ve yayın tasarım parçası yönetti ve canlandırdı. Aslen Minsk, Beyaz Rusya’dan olan Yulia, New York’a taşındı.

 

Görsel hikaye anlatıcısı ve film yapımcısıdır. Yulia birkaç ödüllü kısa animasyon filmi yönetti. Önceki filmlerinden biri olan Ay Duruyor, dünya çapında 400’den fazla film festivalinde gösterildi ve bir düzineden fazla ödül kazandı. En son projelerinden biri olan Animators For Belarus, dünya çapında 19 ülkeden 50’den fazla animatörü bir araya getirerek Belarusluları rejime karşı mücadelelerinde desteklemek için 2020 Belarus’un dramatik olaylarının kronolojisini yarattı.

 

Yulia, dijital, karma medya ve el yapımı teknikler kullanarak çocuklara yönelik televizyon programlarından karmaşık konuları görselleştirmeye kadar çeşitli stiller ve türlerle çalışarak yaratıcı tutkusunu gerçekleştiriyor. Yulia ayrıca Brooklyn, New York’taki PRATT Enstitüsü’nde ders veriyor. Belarus Tasarımcılar Birliği, Animasyonda Kadınlar ve ASIFA Doğu üyesi.

 

The Waltz The Waltz The Waltz The Waltz The Waltz The Waltz The Waltz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.