I will take your shadow

I will take your shadow |
Ayala Shoshana Guy
18 dk 56 s | Almanya

Logline: İki kardeş Nazi rejimi sırasında evlerinden kaçar. Nesiller sonra torunları, anlatılmamış geçmişin günümüze geçişinin rüya gibi bir hikâyesini örer.

Sinopsis: I will take your shadow, dijital olarak birleştirilen ve manipüle edilen yüzlerce el yapımı monotip çizim ve baskıdan oluşan deneysel bir otobiyografik animasyon filmidir. 1939-1940 yıllarında iki kardeş Jancsi ve Bandi, Nazi rejiminden kaçarken Viyana’yı terk etmek zorunda kaldılar. Güvenli bir yuva arayışıyla Darien II adlı mülteci gemisiyle birkaç aylığına denize açıldılar ve o zamanlar İngiliz Filistin’i olarak bilinen yere vardılar. Bugün, Jancsi’nin torunu olan yönetmen, ailesindeki erkeklerin geçmişini günlük gerçekliğine taşıyan kendi rüyalarında kaybolmuştur. Anlatılmayanlar, kaybolan, ancak yokluğunda devam eden ve ortaya çıkan her şeyin arayışına dönüşüyor. Film, uyanıklık ve rüyanın eşit derecede gerçek olduğu, aktarılan hikayelerin sürekli bir gerçeklik haline geldiği bir dünyaya bir bakış sunuyor.

Gösterim ve Ödüller

 

Ayala Shoshana Guy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.