One Constitution For All Syrians

Tüm Suriyeliler İçin Tek Anayasa

Leo Rey, Toby Mory

05:00 | Almanya

 

2254 sayılı BM Kararının Aralık 2015’te kabul edilmesinden sonra Suriye halkı için neler değişti? Hiçbir şey. Yine de anayasal bir süreci başlatmak, yeni ve adil bir devlet inşa etmenin uygun bir yoludur. Avrupa Kürt Araştırmaları Merkezi tarafından görevlendirilen ve birlikte tasarlanan İngilizce ve Arapça dört kısa bölümde, konunun temel yönleri araştırılıyor. BM Kararında ne tanımlandı? Cenevre’deki Suriye Komitesi toplantısının rolü nedir ve anayasal süreçte kimin çıkarlarını temsil ediyor? Suriyeli kimliği nedir? Bir anayasa ütopik bir rüya değil, birlikte yeni bir başlangıcın cevabıdır.

Tüm seri buradan İngilizce ve Arapça olarak görülebilir: https://one-constitution.org/

 

Leo Rey, Toby Mory (Co-Director)

Leo Rey, Toby Mory (Yönetmen Yardımcısı)

 

Leo Rey 1979 yılında Bogota’da (Kolombiya) doğdu. Kariyerine Kolombiya ve İspanya’da grafik tasarımcı olarak başladı. Daha sonra, şu anda kıdemli bir hareket tasarımcısı olarak çalıştığı Goldener Westen ekibine katılmak için Berlin’e taşındı.

 

One Constitution For All Syrians One Constitution For All Syrians One Constitution For All Syrians One Constitution For All Syrians One Constitution For All Syrians One Constitution For All Syrians One Constitution For All Syrians One Constitution For All Syrians

https://power-sharing-syria.ezks.org/
https://www.instagram.com/goldener_westen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.