Yugo

Yugo

Carlos Gomez Salamanca

10:00 | Kuzey Kore

 

YUGO * (boyunduruk):

(i) Tarımsal üretimin temel süreçlerinde kullanılan ilkel bir araç.

(ii) boyun eğdiren ve itaat etmeye zorlayan kanun veya üstün hakimiyet.

(iii) m. Ağır yük, hapis, bağlar

 

Akrabaların ifadeleri, Bogota’nın eteklerine yerleşmek ve kamyonlar için dekoratif parçaların endüstriyel üretimi üzerinde çalışmak için kendi kırsal bölgelerini terk etmek zorunda kalan bir kadın ve bir erkeğin güzergahını izliyor…

Yaşam boyu, YUGO Latin Amerika’nın kapitalist ve liberal ekonomik gelişimini ve yarattığı çevresel ve toplumsal değişimler aracılığıyla bunun insanlar üzerindeki sonuçlarını sorguluyor.

 

 

Carlos Gómez Salamanca

Carlos Gomez Salamanca

Carlos Gómez Salamanca’nın çalışmaları resim ve görsel-işitsel dillere odaklanıyor. Son çalışmalarında, ülkesinin farklı sosyal ve kültürel yönlerini eleştirel bir bakış açısıyla keşfeden animasyonlar yaratmak için görüntüleri ve görsel arşivleri yeniden yapılandırıyor.

 

– 2013 yılında Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali’nde gösterilen ve Havana Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen ilk kısa animasyon filmi CARNE, bir hayvanaın kırsal bir kutlamada feda edilmesiyle gerçekleşen izole ve teğet eylemleri ortaya koyan animasyon sekanslarından oluşuyor. 

 

– İkinci görsel-işitsel prodüksiyonu olan LUPUS, şehrin vahşi tarafına girmek için işlenmemiş bir suç raporuna odaklanır ve vahşi bir duruma dönen bir sürü terkedilmiş köpek (kurtlar) ile kontrolsüz şehirleşme arasındaki ilişkiyi gösterir. 

 

– YUGO, Bogota’daki banliyölerin endüstriyel ortamlarında iş, ekonomi ve hastalık arasındaki ilişkiyi araştırıyor.

 

Yugo Yugo Yugo Yugo Yugo Yugo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.