Onur Konuğu: Peter Lord

Salt Galata – 19 Ekim Çarşamba 18:00

10. Canlandıranlar Uluslararası Film Festivali’nin Onur Konuğu; dünyaca ünlü stop-motion stüdyosu Aardman Animations’ın kurucu ortağı ve yaratıcı yönetmeni Peter Lord. 

En sevilen Aardman yapımları arasında, Türkiye’de de oldukça bilinen Tavuklar Firarda, Korsanlar ve TV dizisi Koyun Shaun bulunuyor. Morph karakteri de animasyon severlerin favorisi olan bir başka Aardman karakteri. Aardman çok sevilen stop-motion karakterlerini sinema ve televizyon mecralarının ötesine sanal gerçeklik (VR) ortamına da taşıyan bir stüdyo. Kuklaların kare kare hareket ettirildiği stop-motion tekniklerinde devrim yapan Aardman Animations 1972’de İngiltere’de kuruldu. Stüdyonun bağımsızlığını güvence altına almak amacıyla, Kasım 2018’den itibaren çalışanlara ait bir kuruluş haline getirildi. 

Peter Lord Master Class

Festivalin onur konuğu Peter Lord ile ilk buluşma 19 Ekim Çarşamba günü saat 18:00’de, Salt Galata Oditoryum’da olacak. Peter Lord’un hem kendi canlandırma sineması serüvenini hem de Aardman’ın hikayesini anlatacağı masterclass’ta İngilizce’den Türkçe’ye tercüme olacak.

 

    Etkinlik ücretsizdir. Aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir.