Tunable Mimoid

Ayarlanabilir Mimoid

Vladimir Todoroviç

07:13 | Avustralya

 

Bu video, Giesan Solaristics Enstitüsü’nden bir grup olan Mimoid Araştırmaları Merkezi’nin (CMS) en son araştırma başarılarını göstermektedir. Yakın zamanda yayınlanan makalelerine göre, bilim adamları dünya dışı organizmanın (mimoid) dokusunun hem iyonlaştırıcı hem de iyonlaştırıcı olmayan radyasyonun zararlı etkilerine maruz kaldıktan sonra yenilendiğini keşfettiler. Deney için, mimoid örnekleri Solaris’ten Dünya’ya kriyojenik olarak taşındı. İnvaziv olmayan bir canlı hücre görüntüleme çözümünde, mimoid dokusu gerçek zamanlı özelleştirilebilir metamalzemelerle bombardımana tutuldu ve zamanla değişen elektromanyetik alanlara maruz bırakıldı. Araştırmacılar, “mimoid örneklerin yalnızca ayarlanabilir canlı sistemler gibi davranmadığını, aynı zamanda kontrollü elektromanyetik alanların modellerini taklit ederken kendi kendini organize eden davranışlar sergilediklerini” iddia etti. Bu video, Sustain Earth girişimiyle ilgili dünya dışı çalışmaların faydalarını tanıtmak amacıyla genel halk için hazırlanmıştır. Araştırma sonuçları, modern bilim ve bizi altıncı kitlesel yok oluştan kurtarmaya yönelik son Sisyphean çabaları için sayısız yeni yollar, seçenekler ve olasılıklar açtı.

Gösterim ve Ödüller

 

60. Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali

Annecy

15 Haziran 2021

Seçki Dışı Ödülü

Fransa

 

18. Uluslararası Kısa Film Festivali – Viyana Kısaları, Animasyon Avantgarde

Viyana

28 Mayıs 2021

Avusturya

 

16. Atina Animasyon Festivali

Atina

26 Mart 2021

1.Ödül Deneysel

Yunanistan

 

20. Uluslararası İmaj Festivali, INTER/ESPECIES

Manizales

24 Mayıs 2021

Kolombiya

 

[/su_expand]

Vladimir Todorovic

Vladimir Todoroviç

 

Vladimir Todoroviç, Avustralya’nın Whadjuk bölgesinde yaşayan bir sanatçı ve eğitimcidir ve burada UWA Tasarım Okulu’nda güzel sanatlar öğretmektedir. Sürükleyici ve üretken hikaye anlatımı için yeni teknolojilerle çalışır. Sanatı, değişen çevre ile ilişkimizi ve geçmiş, şimdiki ve gelecekteki teknolojileri yanlış kullanımımızı araştırıyor. Projeleri birçok ödül kazandı. 60th Annecy, 18th Vienna Shorts, Visions du Reel (49., 46., 44.), IFFR (42., 40. ve 39.), Cinema du Reel gibi çeşitli festivallerde, sergilerde, müzelerde ve galerilerde sergilendi: Fuestival du Nouveau Cinéma, BIFF, SGIFF, L’Alternativa, YIDFF, Siggraph, ISEA, Ars Electronica, Transmediale, Centre Pompidou, House of the World’s Cultures, The Reina Sofia Müzesi ve Japonya Medya Sanat Festivali.

 

Tunable Mimoid Tunable Mimoid Tunable Mimoid Tunable Mimoid Tunable Mimoid Tunable Mimoid

http://tadar.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.